Четвер, 26.04.2018, 01:46

Головна » 2013 » Червень » 7 » Тиждень знань основ безпеки життєдіяльності
Тиждень знань основ безпеки життєдіяльності

«АБЕТКА БЕЗПЕКИ»

Сучасне життя повне несподіванок, інколи неприємних, часто небезпечних. Щоб захистити від них своє життя, необхідно дотримуватись деяких нехитрих правил.

1. Під час грози не ховайтесь під високими деревами, що височать поодинці, не залишайтеся поблизу води чи на відкритому просторі.

2. Уникайте диких тварин будьте обережні й зі свійськими. 3.Пам'ятайте, що вони нападають на людину, якщо поранені, перелякані або захищають своє потомство. При агресивній поведінці тварин як засіб захисту можна використовувати вогонь або стукати палицею об дерево.
Збирайте і купуйте тільки ті гриби, про які вам напевно відомо, що вони їстівні, обминайте грибні місця поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях і колишніх смітниках, у хімічно та радіаційно-небезпечних зонах.
4.      Не можна вмикати електричні та газові побутові прилади: дітям молодшого віку - без дорослих, старшого - якщо вони не оволоділи правилами безпечної експлуатації цих приладів.
5.      Вирушаючи до лісу, повідомте когось, куди ви збираєтеся; перед походом подивитесь на карту, щоб запам'ятати орієнтири. Переконайтеся, що все ваше спорядження у справному стані, йдіть відомим вам маршрутом або візьміть досвідченого провідника.
6.      Відпочиваючи на берегах природних водойм купайтеся тільки в обладнаних для цього місцях, не порушуйте правил безпечної поведінки на воді.
7.      Помітивши маловідомі предмети, залишені у людних місцях, зокрема, пакунки, коробки тощо, повідомте про це у найближче відділення міліції чи за телефоном 102. Ні в якому разі не чіпайте ці предмети не робить спроб відкрити їх чи зрушити з місця.
8.      Щоб не затьмарити новорічні свята бідою, не прикрашайте ялинки іграшками із легкозаймистих матеріалів, ватою та саморобними електричними гірляндами, не запалюйте поруч бенгальські вогні та свічки, не користуйтеся піротехнікою, зробленою власноруч.
9.      У разі виникнення пожежі негайно телефонуйте 101, назвавши при цьому адресу, де горить і своє прізвище. Негайно залиште задимлене приміщення, попередньо знеструмивши електромережу і вимкнувши газові прилади. Тел 101
10.  Не виходьте на лід за умови тонкої криги, не гуляйте поверхнею водойм, якщо лід крихкий або на ньому з'явилися промоїни. Катайтесь на ковзанах тільки у перевірених і відведених для цього місцях.
11.   Якщо стався розлив ртуті, розчинить настіж всі вікна, ізолюйте забруднене приміщення від інших, негайно зверніться по допомогу за телефоном 101.    ТЕЛ 101
 12.  У випадку повені чи паводку зберіть необхідні документи, продукти, ліки й одяг, підніміться на верхні поверхи (якщо будинок одноповерховий - на горище), на будь-яке інше підвищення. Сигналізуйте рятівникам у зручний спосіб, щоб вони мали змогу швидко вас знайти.
13.   Будьте обережні у користуванні предметами побутової хімії, здатними причинити вибух і пожежу, призвести до тяжких каліцтв. Під час свят використовуйте лише піротехнічні вироби заводського виробництва, купуйте їх у спеціалізованих крамницях.
14.  Під час сильного вітру, шквалів: якщо ви на відкритій місцевості, то притисніться до землі на дні будь-якого заглиблення (яру, канави, кювету), захистить голову одягом чи гілками дерев. Якщо перебуваєте в будівлях - закрийте вікна, вимкніть газо- і електропостачання, сховайтеся у внутрішніх приміщеннях - коридорі, ванній кімнаті, коморі або підвалі.
15.  Ким би ви не були - пішоходом чи водієм транспортного засобу (велосипеда, мопеда тощо) - дотримуйтесь правил дорожнього руху! Будьте уважні, коли переходите автомагістраль або залізничну колію. Слідкуйте за світлофором!
Переглядів: 460 | Додав: local | Рейтинг: 0.0/0
«  Червень 2013  »