Неділя, 25.02.2018, 11:46

Головна » 2016 » Листопад » 27 » Заняття з елементами тренінгу на згуртування класного колективу
Заняття з елементами тренінгу на згуртування класного колективу

Що це значить — не дружити,
Жити так — одинаком?
Не дружити — це ходити
Не дверима, а вікном.
Це без друга, без подружки
На перерві у кутку
Розправлятись самотужки
З апельсином нашвидку.
Це дивитись, наче в книжку,
Набік з видом кам’яним,
А насправді тишком-нишком
Роздавати штурхани.
В школі вчитись й не дружити —
Це, повірте, все одно,
Що, заплющившись, сидіти
І дивитися кіно.
                                                                                                              (Оксана Сенатович)

В будь-якому колективі виникає питання, пов’язане з груповою згуртованістю, питання це важливе тому, що від рівня розвитку колективу, ступеня його згуртованості залежить ефективність роботи групи, а також психологічний комфорт кожного її члена.

Програма тренінгу розроблена для учнів 5-го класу. Бо саме в цих учнів педагоги відзначають найбільш конфліктні стосунки між дітьми, і помітна певна «криза згуртованості». Це відповідає віковим особливостям класу – приблизно у віці 10-11 років основною потребою і ведучим типом діяльності стає спілкування. Причому клас для школяра – це не тільки місце, де є можливість спілкуватися, але і модель поведінки, авторитет. Група задає норми для своїх членів – від стилю в одязі до поведінки та особистісних цінностей. Тому важливо, щоб референтною групою для підлітка був клас, а норми в цій групі не мали асоціальної спрямованості.

Відносини в групі впливають на всі сторони життя, включаючи навчальну діяльність. Так, груповою нормою може стати низька успішність, відсутність ініціативи на уроці, невиконання домашніх завдань. Конфліктні відносини між однокласниками часто ведуть до страху відповідей біля дошки, заважають засвоєнню матеріалу. Таким чином, розвиток згуртованості, поліпшення соціально-психологічного клімату, формування позитивних групових норм важливі не тільки для розвитку групи, але і для успішної навчальної діяльності.

ФОТО: https://goo.gl/photos/yRaCN6nJntFo9K9N6

Переглядів: 276 | Додав: Silver | Рейтинг: 5.0/2